Hakkımızda

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam ut lacus vitae enim ultrices ultricies nec sit amet turpis.

Hakkımızda

Kliniğimiz hakkında kısa bilgi

Ortodonti diş hekimliğinin bir uzmanlık dalıdır. Bu uzmanlık dalı dişlerin çene içindeki konumları, çenelerin birbirleriyle ve yüz ile olan ilişkileriyle ilgilenmektedir. Ortodonti uzmanı veya ortodontist olmak isteyen öncelikle beş senelik diş hekimliği fakültesinden mezun olmalıdır.

Ortodonti tedavileri vakadan vakaya değişiklik göstermektedir. Tedavi süresi ve ortodonti fiyatı için ortodontist uzman diş doktoru, ortodonti klinikleri, ortodonti uzmanları, ortodonti hastanesi, ortodonti merkezlerinden randevu alabilirsiniz.

Ortodonti, kelime anlamı ile düzgün-diş demektir. Eğer dişlerde çapraşıklık var ise, dişler düzgün kapanmıyor ise, aralıklar mevcut ise bunun düzeltilmesi gerekir. Dişlerdeki çapraşıklıklar hem estetiksel açıdan hem de fonksiyonel açıdan, hem de konuşmada bazı sıkıntılar yaratabilir.Son yıllarda ortodontide ki gelişmeler, bu tedavinin birkaç farklı yöntem ile yapılmasını sağlamaktadır.

Ortodontide lingual tedavi yöntemi bunlardan biridir. Bu yöntem, içerden tel takılması yöntemidir. Bu teller dışarıdan hiçbir şekilde görünmez, ölçü alınır ve ölçüye göre dişlerin arkasından takılmak üzere bilgisayar ortamında özel altından braketler hazırlanarak, bu braketler dişlerin arkasından doğru yapıştırılır.

Ortodontik tedavi yemek yemeyi etkiler. Birincisi, sabit tel tedavisi görüyorsanız teller takıldığı zaman dişlerde 1 hafta, 10 gün süre ile yemek yerken ağrı hissedeceksinizdir. Dolayısı ile sert şeyleri yemekte zorlanacaksınızdır. Bu açıdan ortodontik tedavi yemek yemenizi etkiler. Ama bu geçici bir süreçtir. Dişlerdeki ağrı ve sızı geçtikten sonra eskisi gibi yemek yenilebilecektir.

Bunun dışında ortodontik tedavi gören kişi her şeyi yememelidir. Doktorun özellikle kaçınmanızı istediği bir takım gıdalar olacaktır. Bunlardan kaçınılması gerekir. Örneğin haşlanmış veya közlenmiş mısır, can eriği, çikolata gibi sert besinleri yerken braketler kırılabilir ve tedaviniz sekteye uğrayabilir. Bu nedenle doktorun belirttiği sert